Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców

12.02.2016

Stowarzyszenie Metropolia Krakowska informuje, że od 22 stycznia Agencja Wykonawcza Komisji Europejskiej ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw (EASME) zaprasza do składania ofert w Programie Erasmus dla młodych przedsiębiorców, którego celem jest wybór międzynarodowych konsorcjów do współpracy w ramach rozwoju i wzmocnienia istniejącej już sieci Organizacji Pośredniczących.

Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych Państwach Uczestniczących. Udział polskich firm jest w obecnych cyklach dość mały.

Ogólne informacje nt Programu można uzyskać na stronie internetowej: Erasmus dla młodych przedsiębiorców.
Informujemy również, że 19 lutego w Brukseli, w Centrum A. Borschette, sala 0D CCAB przy Rue Froissart 36 odbędzie się dzień Informacyjny (Info Day) dotyczący składanych w Programie ofert.
– Agenda spotkania zostanie opublikowana wkrótce opublikowana na stronie internetowej Programu.
– Obowiązkowa rejestracja (tylko jeden uczestnik na organizację)
–  Wskazówki dojazdu do miejsca konferencji
–  Web streaming konferencji.
Zachęcamy również do zainteresowania się konkursem ofert 'Cluster Excellence 2015′, o którym bliższe informacje można uzyskać pod adresem:
https://ec.europa.eu/easme/en/cos-cluster-2015-3-02-clusters-excellence-programme