Konkurs na projekty w ramach New European Bauhaus

24.01.2022

Komisja Europejska oficjalnie rozpoczęła drugą edycję Nagród 2022 Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB)! W 2022 r. uhonorowane zostaną nowe inspirujące pomysły na transformację naszej codzienności, przestrzeni życiowej i doświadczeń. W tegorocznej edycji nagrodzone zostaną pomysły oraz istniejące projekty młodych twórców związane z polityką zrównoważonego rozwoju, inkluzywnością i estetyką.

Najlepsze projekty i pomysły, których celem jest utworzenie pięknych, zrównoważonych i inkluzywnych miejsc do życia zostaną nagrodzone w czterech kategoriach:

  • powrót do natury;
  • odzyskanie poczucia przynależności;
  • nadanie priorytetu miejscom i ludziom, którzy tego najbardziej potrzebują;
  • rozwój długoterminowego i zintegrowanego podejścia opartego na cyklu życia w ekosystemie przemysłowym.

Zgłoszenia można składać do 28 lutego 2022 r. do godziny 19:00 czasu środkowoeuropejskiego na stronie Nowego Europejskiego Bauhausu. Do konkursu mogą przystąpić obywatele wszystkich państw pod warunkiem, że ich koncepcje, pomysły i projekty są realizowane lub faktycznie zlokalizowane w UE.

Nagrody Nowy Europejski Bauhaus będą nagradzać pomysły młodych talentów, a także istniejące projekty na rzecz pięknych i zrównoważonych przemian, które przybliżą ludziom Nowy Europejski Zielony Ład.

Więcej o konkursie w:

Kontekst

Nowy europejski Bauhaus to projekt ekologiczno-gospodarczo-kulturalny, który ma łączyć design, ekologię, dostępność społeczną i cenową oraz inwestycje po to, by wesprzeć realizację Europejskiego Zielonego Ładu.

Nowy europejski Bauhaus został ogłoszony przez przewodniczącą Komisji Ursulę von der Leyen w orędziu o stanie Unii z 2020 r. i został stworzony we współpracy z tysiącami osób i organizacji na terenie Europy i poza nią.

We wrześniu 2021 r. inicjatywa przeszła z fazy współprojektowania do etapu realizacji, a działania w ramach polityki i pula środków finansowych, których celem jest urzeczywistnienie tej inicjatywy, określa komunikat Komisji.