Krakowska Akademia Klimatu

24.03.2022

22 marca, ruszył niezwykły projekt edukacyjno-filmowy dla młodzieży – Krakowska Akademia Klimatu. Akademia skierowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych, łączący wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat. Od teraz można wybrać dogodny termin (20 kwietnia, 11 maja lub 8 czerwca), by poszerzyć swą wiedzę na temat zmian klimatycznych, które dotykają każdego z nas.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Celem cyklu jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodych krakowian. Formuła spotkań została przygotowana w taki sposób, by była przystępna i ciekawa dla młodego odbiorcy. Są to między innymi prezentacje filmów ekologicznych, które zdobywały nagrody na polskich i światowych festiwalach oraz rozmowy z ich twórcami; dyskusje z ekspertami z ONZ oraz z Urzędu Miasta Krakowa, odpowiedzialnymi za zrównoważony rozwój czy wystawy fotograficzne – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.

22 marca w sali kina Kijów zainaugurowane zostało pierwsze z cyklu czterech spotkań w ramach Krakowskiej Akademii Klimatu. W ramach projektu odbyły się dyskusje z twórcami filmów, ekspertami ONZ, przedstawicielami miasta, odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju.

Dodatkowo, we foyer kina młodzież uczestnicząca w Akademii będzie miała okazję zobaczyć wystawę fotograficzną laureatów międzynarodowego konkursu Environmental Photographer of The Year organizowanego przez CIWEM (The Chartered Institution of Water and Environmental Management).

Zajęcia są całkowicie bezpłatne i będą się odbywać w kinie Kijów. Uczestnictwo w Akademii wymaga zapisów ze strony nauczycieli lub dyrektorów szkół. Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach Akademii i organizowania wyjść klasowych.

Krakowska Akademia Klimatu to projekt zainicjowany przez Urząd Miasta Krakowa, który realizowany jest przez specjalistów z Fundacji Green Festival – organizatorów BNP Paribas Green Film Festival przy współudziale merytorycznym UN Global Compact Network.

Terminy kolejnych spotkań: 20 kwietnia, 11 maja i 8 czerwca.

Zajęcia w ramach Krakowskiej Akademii Klimatu odbywają się całkowicie bezpłatnie. Uczestników spotkań mogą zgłaszać nauczyciele, pracownicy szkół na stronie internetowej: greenfestival.pl/akademia lub bezpośrednio kontaktując się z koordynatorem projektu Janem Machejek z Fundacji Green Festival (e-mail: janmachejek@greenfestival.pl, tel.: 730 731 802)

Przy okazji zachęcamy do obejrzenia filmów, które dostępne są na platformie VOD PLATFORMA FILMOWA – BNP Paribas Green Film Festival. W bazie znajduje się ponad 300 filmów z czego przeszło 90 proc. jest dostępna bezpłatnie.

Z proklimatycznymi działaniami miasta można zapoznać się w ramach kampanii „Kraków w dobrym klimacie”.

bs_220322_2800.jpg
Krakowska Akademia Klimatu Bogusław Świerzowski / krakow.pl
bs_220322_2839.jpg
Krakowska Akademia Klimatu Bogusław Świerzowski / krakow.pl
bs_220322_2943.jpg
Krakowska Akademia Klimatu Bogusław Świerzowski / krakow.pl