Konferencja „Małopolska – strategia na nowe czasy”

01.06.2022

Zapraszamy do udziału w konferencji „Małopolska – strategia na nowe czasy”, która odbędzie się 9 czerwca 2022 r. w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA . Konferencja organizowana przez Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego będzie składać się z dwóch paneli tematycznych. Rejestracja trwa!

Gospodarka – czy i kiedy feniks odrodzi się z popiołów?

Pierwszy z paneli tematycznych poświęcony będzie szeroko pojętym kwestiom gospodarczym, zarówno w odniesieniu do samorządów, jak i przedsiębiorstw. Dyskusja będzie skoncentrowana m.in. na nowych trendach w gospodarce, tj. automatyzacji i robotyzacji, rozwoju e-usług, także w obszarze medycyny i administracji publicznej oraz budowie efektywnych platform współpracy na linii przedsiębiorcy – samorząd – świat nauki.

Uczestnicy konferencji zastanowią się też nad zmianami społecznymi związanymi z napływem uchodźców z Ukrainy, wyzwaniami z jakimi mierzą się samorządy w tym zakresie, a także nad tym, jak instytucje otoczenia biznesu postrzegają rynek i jego możliwości po przejściu Covid-19.

Rewolucja czy ewolucja – co czeka małopolski rynek pracy w najbliższym dziesięcioleciu?

Z kolei drugi panel w całości zostanie poświęcony przyszłości małopolskiego rynku pracy. Eksperci zastanowią się nad wyzwaniami stojącymi przed pracodawcami, takimi jak zarządzanie różnorodnymi zespołami. Porozmawiają o branżach, które będą rozwijać się w wyniku pandemii oraz napływu uchodźców – potencjalnych pracowników z Ukrainy. Odpowiedzą też na pytania o trendy w rozwoju nowych technologii oraz innowacje związane z efektywnością pracy, takie jak skrócenie tygodnia pracy, czy rozwiązania ułatwiające zdalne zarządzanie.

Program i rejestracja:

Zarejestrować na konferencję można się poprzez formularz online, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

SZCZEGÓŁY KONFERENCJI

Data: 9 czerwca 2022 roku

Miejsce: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2/4, Kraków

Adresaci: wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli samorządów, instytucji otoczenia biznesu, przedsiębiorców, środowisk akademickich, organizacji pozarządowych

Organizator: Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Więcej informacji o konferencji:

Wydarzenie: Małopolska – strategia na nowe czasy

źródło: malopolska.pl