Dobre praktyki: aplikacja mobilna Gmina Biskupice

04.07.2022

Aplikacja mobilna to coraz popularniejsza, nowoczesna forma kontaktu z mieszkańcami. Gminy coraz częściej sięgają po to rozwiązanie – zarówno w celu szybkiego i efektywnego przekazywania informacji, jak i umożliwienia mieszkańcom zgłaszania problemów czy usterek.

Aplikacja mobilna Gmina Biskupice działa od stycznia 2022 r. i oferuje błyskawiczny dostęp do gminnych aktualności i wydarzeń. Za pomocą aplikacji wszyscy mieszkańcy Gminy Biskupice mogą być na bieżąco z działaniami administracji. Aplikacja jest dostępna bez żadnych opłat, a jedynym warunkiem jej instalacji jest posiadanie telefonu z systemem Android lub iOS. – Korzystając z aplikacji można dowiedzieć się o wszystkich istotnych wydarzeniach, jakie miały miejsce lub dopiero wydarzą się w naszej gminie. Dzięki niej nasi mieszkańcy otrzymują powiadomienia o ważnych wydarzeniach, ostrzeżeniach meteorologicznych, a nawet o terminach wywozu odpadów – mówi Renata Gawlik, Wójt Gminy Biskupice.

Informacje zgodnie z preferencjami

Dzięki możliwości samodzielnego wskazania preferencji co do otrzymywanych informacji, do mieszkańców dotrą tylko wiadomości z zakresu tematycznego, który ich interesuje. Informacje są kierowane zarówno do mieszkańców całej gminy, jak i do wybranych miejscowości. Co istotne, w jednej aplikacji można otrzymywać informacje skierowane do wielu wskazanych przez użytkownika lokalizacji.

Zgłoś problem!

Aplikacja w bardzo prosty sposób pozwala na zgłaszanie różnych problemów czy usterek. – Może to być np. niebezpieczne miejsce, awaria oświetlenia ulicznego, problem z wywozem odpadów czy dzikie wysypisko śmieci. Mieszkaniec wybiera kategorię zgłoszenia, robi zdjęcie, naciska przycisk lokalizowania i wysyła zgłoszenie. Aplikacja umożliwia także przesłanie stanu wodomierza oraz podliczników – wyjaśnia Marzena Derewicka, Kierownik Referatu Bezpieczeństwa, Sportu, Zdrowia i Promocji w Urzędzie Gminy Biskupice.

Aplikacja przypomni też o terminie odbioru odpadów, poinformuje o zasadach prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, a także powiadomi o aktualnościach związanych z tą tematyką.