„Gmina Liszki. Jestem stąd!” międzynarodowy sukces filmu promocyjnego

29.07.2022

„Gmina Liszki. Jestem stąd!” zdecydowanie nie jest typowym filmem promocyjnym. Malownicze krajobrazy gminy Liszki stanowią jedynie tło dla opowieści o przywiązaniu do miejsca, urokliwych zakątków i wspomnień z nimi związanych. O wyjątkowości filmu świadczyć może jego ogromny sukces na arenie międzynarodowej.

Międzynarodowy sukces filmu promocyjnego Gminy Liszki „Gmina Liszki. Jestem stąd!” jest dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Nikt nie spodziewał się, że spotka się on z aż z tak dobrym przyjęciem krytyki – mówi Paweł Miś, wójt gminy Liszki. Po raz pierwszy film został pokazany szerszej publiczności na XVI Festiwalu FilmAt w Warszawie i szybko zyskał przychylność jury zdobywając I miejsce w konkursie narodowym oraz II w konkursie międzynarodowym.

Źródło: Urząd Gminy Liszki

To wyróżnienie otworzyło mu drogę na inne międzynarodowe festiwale. – Konkurencja była ogromna. Filmik z Liszek miał rywalizować z najlepszymi światowymi produkcjami. Udział w kolejnych konkursach był ogromną szansą promocji naszej gminy poza granicami naszego kraju – mówi Paweł Miś. Pierwsza wspaniała wiadomość przyszła z francuskiego Cannes. Filmik z Liszek został zauważony na najważniejszym światowym festiwalu filmów promocyjnych i korporacyjnych Cannes Corporate Media & TV Awards. Jury zakwalifikowało go do finału konkursu. Konkurencja była duża – do festiwalu zgłoszonych zostało ponad tysiąc filmów z całego świata, dysponujących budżetem wielokrotnie wyższym niż produkcja przygotowana przez gminę Liszki.

Kolejna nagroda przyszła z greckiego Amorgos, gdzie na festiwalu Amorgos Tourism Film Festival 2021 filmik zdobył 3. miejsce. Ale to nie koniec wyróżnień. W kwietniu nadeszła informacja z festiwalu w Kapsztadzie (The International Tourism Film Festival Africa 2022), że filmik „Gmina Liszki. Jestem stąd” znalazł się w gronie finalistów.

Ostatnio ponownie otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość o nagrodzie. Tym razem brązowy medal na największym festiwalu New York Festivals TV & Film Awards – z dumą informuje Paweł Miś. – Zachęcamy do obejrzenia! – dodaje.